Sidobord Greta Grossman
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, tillskrivet, sybord, mahogny, svarvade ben, höjd ca 74, 65x44 cm
PROVENIENS: enligt uppgift är sybordet Greta Magnusson Grossmans gesällprov vid Kärnans möbeltillverkningsfirma, Helsingborg
Bruksslitage, märken, repor
824955
2020-10-18