Arne Jacobson ´´AJ-lampan´´
Klubbat för:
5 000 SEK
Schätzwert
4 000 SEK
Beschreibung
ARNE JACOBSEN, "AJ-lampan", golvlampa, för Louis Poulsen, Danmark, samtida, ursprungligen formgiven 1959, svartlackerad, etikettmärkt, höjd ca 130 cm
en
Zustandsbeschreibung
Smärre slitage, repor, färgbortfall, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
825011
2020-10-18