Möbelgrupp

Möbelgrupp
Möbelgrupp
Möbelgrupp
Möbelgrupp
Möbelgrupp
Möbelgrupp
Möbelgrupp
Möbelgrupp
Möbelgrupp
Möbelgrupp
Möbelgrupp
Möbelgrupp

Klubbat för:

1 100 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

MÖBELGRUPP (5) blandstil, omkring 1900. 4 stolar samt 1 bord, fanér i mahogny, lister, fleuroner och skor i mäsing, stolarna stoppade och med textil klädsel, sitthöjd ca 45, bordets höjd 72 samt diameter 79 cm

Zustandsbeschreibung

Fattas beslag på samtliga stolar, en fleuron lös på bordet som medföljer, samt bit av list som fattas, bristning i sadelgjord, lagning bruks och åldersrelaterat slitage

825012

2020-10-18