Märta Måås Fjetterström "Crocus"
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MÄRTA MÅÅS FJETTERSTRÖM, "Crocus", vävnad, 56 x 26 cm, signerad AB MMF, komponerad 1930, tillverkad efter 1941.
Något slitage samt något blekt, fläckar på ena kortsidans baksida, troligen efter uppfästning.
825026
2020-10-24