Märta Måås Fjetterström "Crocus"

Märta Måås Fjetterström
Märta Måås Fjetterström
Märta Måås Fjetterström
Märta Måås Fjetterström
Märta Måås Fjetterström
Märta Måås Fjetterström
Märta Måås Fjetterström
Märta Måås Fjetterström

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MÄRTA MÅÅS FJETTERSTRÖM, "Crocus", vävnad, 56 x 26 cm, signerad AB MMF, komponerad 1930, tillverkad efter 1941.

Något slitage samt något blekt, fläckar på ena kortsidans baksida, troligen efter uppfästning.

825026

2020-10-24