Rörstrand jardinjär

Rörstrand jardinjär
Rörstrand jardinjär
Rörstrand jardinjär
Rörstrand jardinjär
Rörstrand jardinjär
Rörstrand jardinjär

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

800 SEK

RÖRSTRAND, jardinjär, sent 1800-tal, flintgods, vingprydd gosse vid rorkulten på båt med fabeldjur i fören, längd ca 24 cm.

Sedvanligt ytslitage, krackelyr, ena vingen lagad på gossen.

825082

2020-10-26