Meissen tekanna

Meissen tekanna
Meissen tekanna
Meissen tekanna
Meissen tekanna
Meissen tekanna
Meissen tekanna
Meissen tekanna
Meissen tekanna

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MEISSEN, tekanna, porslin, sent 1800-tal, hänkel och pip med trädgrensimiterande gulddekor, lockknopp med blomma, höjd 14 cm.

Bruksslitage efter ålder, andra sortering.

825089

2020-10-26