Andress Handatlas
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
800 SEK
ATLAS, "Andrees stora handatlas, tredje nordiska upplagan", Albert Bonniers förlag, kartorna tryckta i Liepzig, text och framsidor Stockholm 1906-1907, helfranskt band med präglad och förgylld dekor, 45 x 33 cm.
Bruksslitage, ej fullständigt genomgången.
825099
2020-10-30