Andress Handatlas

Andress Handatlas
Andress Handatlas
Andress Handatlas
Andress Handatlas
Andress Handatlas
Andress Handatlas

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

800 SEK

ATLAS, "Andrees stora handatlas, tredje nordiska upplagan", Albert Bonniers förlag, kartorna tryckta i Liepzig, text och framsidor Stockholm 1906-1907, helfranskt band med präglad och förgylld dekor, 45 x 33 cm.

Bruksslitage, ej fullständigt genomgången.

825099

2020-10-30