Samling porslin
Valmis
2020-10-30
825107
| Korkein tarjous | 300 SEK |
| Arviointi | 800 SEK |
PORSLIN, 6 dlr, 1900-tal, 3 blåvita krus, Gustavsberg, Rörstrand, Göteborg, Grötskål med lock, fiskfat Göteborg samt såssnipa i form av fisk, Rörstrand, längd ca 18-46 cm
Proveniens Villa Blåkulla Nyhamnsläge
Missfärgningar, krackeleringar