Samling porslin
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
800 SEK
PORSLIN, 6 dlr, 1900-tal, 3 blåvita krus, Gustavsberg, Rörstrand, Göteborg, Grötskål med lock, fiskfat Göteborg samt såssnipa i form av fisk, Rörstrand, längd ca 18-46 cm
Proveniens Villa Blåkulla Nyhamnsläge
Missfärgningar, krackeleringar
825107
2020-10-30