Samling porslin

Samling porslin
Samling porslin
Samling porslin
Samling porslin
Samling porslin
Samling porslin
Samling porslin
Samling porslin
Samling porslin
Samling porslin

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

PORSLIN, 6 dlr, 1900-tal, 3 blåvita krus, Gustavsberg, Rörstrand, Göteborg, Grötskål med lock, fiskfat Göteborg samt såssnipa i form av fisk, Rörstrand, längd ca 18-46 cm

Proveniens Villa Blåkulla Nyhamnsläge

Missfärgningar, krackeleringar

825107

2020-10-30