Timo Sarpaneva "Kalinka" Iittala
Valmis
2020-10-23
825125
| Korkein tarjous | 700 SEK |
| Arviointi | 2 000 SEK |
TIMO SARPANEVA, skålar samt vaser, 7 dlr, Iittala, bestående bl.a av: 2 vaser "Crocus", 2 vaser "Nardus", m.m, delvis monogramsignerade TS hlöjd ca 12-26 cm
Delvis signerade, mikronagg förekommer