Timo Sarpaneva "Kalinka" Iittala

Timo Sarpaneva
Timo Sarpaneva
Timo Sarpaneva
Timo Sarpaneva
Timo Sarpaneva
Timo Sarpaneva

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TIMO SARPANEVA, skålar samt vaser, 7 dlr, Iittala, bestående bl.a av: 2 vaser "Crocus", 2 vaser "Nardus", m.m, delvis monogramsignerade TS hlöjd ca 12-26 cm

Delvis signerade, mikronagg förekommer

825125

2020-10-23