Simone de Dardel Stockholm

Simone de Dardel Stockholm
Simone de Dardel Stockholm
Simone de Dardel Stockholm
Simone de Dardel Stockholm
Simone de Dardel Stockholm
Simone de Dardel Stockholm

Klubbat för:

1 900 SEK

2 000 SEK

SIMONE DE DARDEL (1913-1996): "Långholmsvarvet - varv i dimma", signerad Simone de Dardel, olja på duk, ca 38x46 cm,

UTSTÄLLD: Färg och Form 1950

PROVENIENS:
Den Maurinska konstsamlingen

Ingår i tema-auktionen kvinnliga konstnärer

825129

2020-12-06