Simone de Dardel Stockholm
Klubbat för:
1 900 SEK
2 000 SEK
SIMONE DE DARDEL (1913-1996): "Långholmsvarvet - varv i dimma", signerad Simone de Dardel, olja på duk, ca 38x46 cm,
UTSTÄLLD: Färg och Form 1950
PROVENIENS:
Den Maurinska konstsamlingen
Ingår i tema-auktionen kvinnliga konstnärer
825129
2020-12-06