Armband ring 18 k guld

Armband ring 18 k guld
Armband ring 18 k guld
Armband ring 18 k guld
Armband ring 18 k guld
Armband ring 18 k guld
Armband ring 18 k guld

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ARMBAND, manglad pansarlänk, säkerhetskedja ej öppningsbar, vikt ca 1,6 g, RING, 18 k guld, fasettslipad syntetisk ljusblå sten, stämplad Juvelfabriken AB, Stockholm 1946, ringstorlek ca 17,5 mm, vikt ca 3,9 g
BROSCH, CLIPS, 1 par, oädel metall, äldre granater, 1800-talets senare del

Granater saknas samt omarbetade, sten med repor och slitage

825162

2020-10-19