Birgitta Lilebladh
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BIRIGTTA LILJEBLADH (1924-2014): "Från trädgården", signerad och daterad Birgitta Liljebladh 58, olja på pannå, ca 46x37 cm:
UTSTÄLLD:
Färg och Form 1959
PROVENIENS:
Den Maurinska konstsamlingen
Ingår i tema-auktionen kvinnliga konstnärer
825215
2020-12-06