Birgitta Lilebladh

Birgitta Lilebladh
Birgitta Lilebladh
Birgitta Lilebladh
Birgitta Lilebladh
Birgitta Lilebladh
Birgitta Lilebladh

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BIRIGTTA LILJEBLADH (1924-2014): "Från trädgården", signerad och daterad Birgitta Liljebladh 58, olja på pannå, ca 46x37 cm:

UTSTÄLLD:
Färg och Form 1959

PROVENIENS:
Den Maurinska konstsamlingen

Ingår i tema-auktionen kvinnliga konstnärer

825215

2020-12-06