Oidentifierad konstnär 1700-tal
2020-10-16
825254
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal): Historiserande motiv med ruin i sydländskt landskap, olja på duk, ca 35x50 cm monterad på träpannå.
Brännskadad duk med omfattande blåsor, färgbortfall och krackelyrer