Kartor bla Stockholm
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARTOR, 12 st i mapp, litografiska öfvertryck utfördt vid Generalstabens Litografiska Anstalt 1901-1906, Numrerade: 74. WESTERÅS, 75. STOCKHOLM, 76. VAXHOLM, 83.SALA , 84. UPSALA, 85. NORRTELGE, 91.GYSINGE, 92. ÖSTHAMMAR, 93. GRISSLEHAMN, 98.GEFLE, 99 LÖFSTA, 100. GRUNDKALLEGRUND, uppfodrade på papp med linnekanter, ca 51x66,5 cm vardera
Mapp med skador
825347
2020-10-14