Samling porslin
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
800 SEK
PORSLIN, 17 dlr, 1900-tal, vägghängare, skålar, äggkoppar, melittahållare mm, bl a, Göteborg, Rörstrand, stora skålen diameter ca 24 cm
Proveniens Villa Blåkulla Nyhamnsläge
Missfärgningar förekommer
Vägghängare med sprickor på krokarna
825368
2020-10-30