Luktdosor och vas Kina
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 200 SEK
LUKTDOSOR, VAS, Kina, 3 dlr, 17/1800-tal, porslin, dekor i underglasyrblått, 1 st med märkning i botten, höjder ca 6-8 cm
Proveniens Villa Blåkulla Nyhamnsläge
1 st luktdosa med skada
vas med mindre nagg
825461
2020-10-30