Luktdosor och vas Kina

Luktdosor och vas Kina
Luktdosor och vas Kina
Luktdosor och vas Kina
Luktdosor och vas Kina
Luktdosor och vas Kina
Luktdosor och vas Kina
Luktdosor och vas Kina
Luktdosor och vas Kina

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

LUKTDOSOR, VAS, Kina, 3 dlr, 17/1800-tal, porslin, dekor i underglasyrblått, 1 st med märkning i botten, höjder ca 6-8 cm

Proveniens Villa Blåkulla Nyhamnsläge

1 st luktdosa med skada
vas med mindre nagg

825461

2020-10-30