Ljuskrona oscariansk
Klubbat för:
19 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, för 10 ljus, förgylld mässingsstomme, behängd med olikslipade prismor, stamglashöjd ca 75, diameter 98 cm, delvis elektrifierad
Lösa prismor medföljer, klocka med nagg
825539
2020-10-15