Knut Gruva olejm oljemålning
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
KNUT GRUVA (1902-1981): ´´Adéle´´, signerad och daterad Gruva -46, olja på pannå, ca 46x38 cm
PROVENIENS:
Köpt direkt av konstnären 1947
Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen
Oramad
825590
2020-10-24