Karl Gunnar Svensson

Karl Gunnar Svensson
Karl Gunnar Svensson
Karl Gunnar Svensson
Karl Gunnar Svensson
Karl Gunnar Svensson
Karl Gunnar Svensson

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KARL GUNNAR SVENSSON (1913-1966): "Blåsippor", signerad, olja på pannå, ca 38x29,5 cm

PROVENIENS:
Inköpt De unga 1946

Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen

825600

2020-10-24