Klubbat för:
300 SEK
Schätzwert
1 000 SEK
Beschreibung
PENSELVAS, Kina, Republik (1912-1949), cylinderformad, porslin, dekor av sångfågel i pion, kalligrafi, botten med märke, höjd ca 28 cm
Zustandsbeschreibung
Dekorslitage, lagning
825669
2020-10-15
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner