CARL MALMSTEN - Vår fru fåtölj
2020-10-19
825725
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
CARL MALMSTEN, "Vår Fru", fåtölj, för AB O.H Sjögren, Tranås, 1900-talets andra hälft, stomme av mahogny, grönfärgad textilklädsel med knapphäftad dekor, resårbotten, etikettmärkt undertill, rygghöjd ca 98, sitthöjd ca 40 cm
Bruksslitage