Gunnar Nylund vas

Gunnar Nylund vas
Gunnar Nylund vas
Gunnar Nylund vas
Gunnar Nylund vas
Gunnar Nylund vas
Gunnar Nylund vas
Gunnar Nylund vas
Gunnar Nylund vas

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUNNAR NYLUND (1904-1997): vaser (2), varav en med hänkel, Rörstrand, glaserat stengods stengods, signerade R GN Sweden, höjd ca 19 resp 21 cm

Smärre slitage, en vas andrasortering

825797

2020-10-20