Knivar
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KNIVAR, 4 st, bestående bl.a av: 1 samekniv, signerad samt daterad 84, blad i kålstol märkt med G, slida i renhorn, graverad dekor, 1 s.k Persson-Kniv, Kurravaara, Kiruna, skaft i renhorn och björk, slida i läder, längd ca 16 24 cm
Bruksslitage
825850
2020-10-20