Maud Brood

Maud Brood
Maud Brood
Maud Brood
Maud Brood
Maud Brood
Maud Brood

Klubbat för:

2 200 SEK

1 200 SEK

MAUD BROOD (Solna, född 1930): "Melankoli", signerad och daterad -80, olja på duk, ca 43x41,5 cm

PROVENIENS:
Den Maurinska konstsamlingen

Ingår i tema-auktionen kvinnliga konstnärer

825937

2020-12-06