Sturen Svenson

Sturen Svenson
Sturen Svenson
Sturen Svenson
Sturen Svenson
Sturen Svenson
Sturen Svenson

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 200 SEK

STURE SVENSON (Stockholm, 1913-1974): Röd kanna, signerad, olja på duk, ca 37x45 cm,

PROVENIENS:
Köpt direkt av konstnären 1956

Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen

825945

2020-10-22