Kristina Jöred

Kristina Jöred
Kristina Jöred
Kristina Jöred
Kristina Jöred
Kristina Jöred
Kristina Jöred
Kristina Jöred
Kristina Jöred
Kristina Jöred
Kristina Jöred
Kristina Jöred
Kristina Jöred

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KRISTINA JÖRED (1913-2003): (2) "Söndagsryttare" och "Vi skall ställa te en roliger dans", signerade Kristina Jöred och daterad 76 och 73, olja på duk, ca 38x40 respektive 30x31 cm

PROVENIENS:
Den Maurinska konstsamlingen

Ingår i tema-auktionen kvinnliga konstnärer

825946

2020-12-06