Kristina Jöred
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KRISTINA JÖRED (1913-2003): (2) "Söndagsryttare" och "Vi skall ställa te en roliger dans", signerade Kristina Jöred och daterad 76 och 73, olja på duk, ca 38x40 respektive 30x31 cm
PROVENIENS:
Den Maurinska konstsamlingen
Ingår i tema-auktionen kvinnliga konstnärer
825946
2020-12-06