Åke Holm skulptur i form av flodhäst

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ÅKE HOLM (1900-1980), skulptur, egen verkstad i Höganäs, i form av flodhäst, glaserad i grågrönt, signerad Å Holm, höjd 12, längd 28 cm

Mindre repor, några mycket små glasyrmistor

826007

2020-10-25