Britta Simonsson Gamla stan
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRITTA SIMONSSON (1911-1970): "Vinterdag, Gamla stan", signerad Britta Simmonsson, 1949, olja på duk, ca 61x50 cm
UTSTÄLLD:
Lilla Galleriet 1950
PROVENIENS:
Den Maurinska konstsamlingen
Ingår i tema-auktionen kvinnliga konstnärer
826024
2020-12-06