Sven Deurell
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SVEN DEURELL (1904-1967): (2) "Hedlandskap", "Den gamla gårdem", signerade S. Deurell, olja på duk uppfodrade på pannå, ca 27x37 resp 23x29 cm,
PROVENIENS:
Färg och Form 1962 samt 1952
Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen
826071
2020-10-22