Sven Deurell

Sven Deurell
Sven Deurell
Sven Deurell
Sven Deurell
Sven Deurell
Sven Deurell

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SVEN DEURELL (1904-1967): (2) "Hedlandskap", "Den gamla gårdem", signerade S. Deurell, olja på duk uppfodrade på pannå, ca 27x37 resp 23x29 cm,

PROVENIENS:
Färg och Form 1962 samt 1952

Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen

826071

2020-10-22