Royal Copenhagen Musselmalet helblond
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, "Musselmalet", 7 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets mitt, helblond, bestående av: 3 flata mattallrikar (1084), 2 assietter (1086), såsskål (1105) samt karott med lock (1128), diameter ca 20-25 cm
Mindre nagg
826083
2020-10-16