Royal Copenhagen Musselmalet helblond

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, "Musselmalet", 7 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets mitt, helblond, bestående av: 3 flata mattallrikar (1084), 2 assietter (1086), såsskål (1105) samt karott med lock (1128), diameter ca 20-25 cm

Mindre nagg

826083

2020-10-16