Trädgårdsbord
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1800-talets slut/omkring 1900, grönpatinerad gjutjärn, dekor av voluter och växtornamentik, benen med lejonghuvuden och tassformade avslut, rund skiva av carraramarmor med kälning, höjd 74,5, diameter 50 cm
Bruksslitage, smärre nagg
826104
2020-10-25