Arne Jacobsen Oxford Fritz Hansen
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ARNE JACOBSEN, "Oxford", kontors- skrivbordsstolar, 1par, stomme av aluminium, snurrbar, svart skinnklädsel, etikettmärkt "Made in Denmark by Fritz Hansen 1985", sitthöjd ca 44 cm.
Ingår i tema "Designklassiker"
Bruksslitage, repor.
826286
2020-10-31