Undine med illustrationer av Julius Höppner
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
800 SEK
UNDINE, Eine Mährchen-Dichtung, af Friedrich Baron De La Motte Fouqué, illustrationer af Julius Hoeppner (1839-1893) med 9 chromolitografier, förlag Wandsbek, Artistische Anstalt Gustav W.Seitz, um 1880
Fremstår med kraftige brugsspor og pletter, delvist gulnede sider.
bruksspår, skador, fuktfläckar, gulnat papper
826368
2020-10-15