Bordslampa, 1800-talets första hälft

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BORDSLAMPA, Ryssland, Nikolaus I, förgylld mässing, s.k. Hoburgsmarmor, fyrkantig fotplatta, postament krönt av pelare, monteringar med roulettedekor, höjd 65 cm

Slitage. Omarbetad rovoljelampa

826510

2020-10-25