Bordslampa, 1800-talets första hälft
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BORDSLAMPA, Ryssland, Nikolaus I, förgylld mässing, s.k. Hoburgsmarmor, fyrkantig fotplatta, postament krönt av pelare, monteringar med roulettedekor, höjd 65 cm
Slitage. Omarbetad rovoljelampa
826510
2020-10-25