Byrå sengustaviansk 1800
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BYRÅ, omkring år 1800, sengustaviansk, 3 lådor, fanerad i mahogny, draghandtag, lister och beslag av mässing, skiva i vit marmor, kannelerade ben, höjd ca 84 cm, bredd 112,5, djup 53 cm.
Skiva med lagningar, lös list (i låda), nyckel finns
826550
2020-10-16