Tallrikar kina 1700-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIKAR, SKÅLAR, 6 dlr, porslin, Kina 1700-tal, bestående av 4 tallrikar samt ett par skålar, diameter på tallrikar ca 18, skålarna ca 14 cm
Skålarna med avslag kring mynning, åldersrelaterat slitage
826811
2020-10-21