Väggappliquer
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGAPPLIQUER, 1 par, 1800/1900-tal, Louis XVI stil, för 2 ljus vardera, förgylld brons, dekor av urna, lagergirlanger, akantusblad och rosett, höjd 42, bredd 28, djup 17 cm
Bruksslitage, en med senare lösa manchetter, en dekorknopp saknas
827011
2020-10-25