Handspegel art deco
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANDSPEGEL, sannolikt Mjölby intarsia, Sverige, art deco, 1920-tal, skaft av svartlackerat trä och med detaljer av tenn, riklig intarsiadekor av mahogny m fl träslag samt metall föreställande figurer ridande på häst, längd 36 cm
Bruksslitage
827056
2020-10-25