Handspegel art deco

Handspegel art deco
Handspegel art deco
Handspegel art deco
Handspegel art deco
Handspegel art deco
Handspegel art deco

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HANDSPEGEL, sannolikt Mjölby intarsia, Sverige, art deco, 1920-tal, skaft av svartlackerat trä och med detaljer av tenn, riklig intarsiadekor av mahogny m fl träslag samt metall föreställande figurer ridande på häst, längd 36 cm

Bruksslitage

827056

2020-10-25