Albert Engström, tusch

Albert Engström, tusch
Albert Engström, tusch
Albert Engström, tusch
Albert Engström, tusch
Albert Engström, tusch
Albert Engström, tusch

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ALBERT ENGSTRÖM (1869-1940): "Norge", signerad Albert Engström, tusch på kartong av papp, 28x21 cm.
förlaga till illustration i tidningen Julstämning.

PROVENIENS
Direktör Curt Sandelius samling, Stockholm

gulnat papper

827060

2020-10-25