Taklampa

Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TAKLAMPA, tidigt 1900-tal, jugend/nationalromantik, 2 ljuspunkter, koppar samt blästrat glas med slipad dekor, höjd ca 75, diameter 40 cm

Buckla på koppen, brukssl och åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej

827105

2020-10-22