Arne Jacobsen Myran stolar 1 par

Klubbat för:

1 800 SEK

1 500 SEK

ARNE JACOBSEN, "Myran", stolar, 1 par, modell 3101 Fritz Hansen, formgivningsår 1951-52, svartlackerade, förkromad benstälnning, etikettmärkta, rygghöjd ca 81, sitthöjd 42 cm

Slitage, ytskador och avslag, nya knoppar på fötter, en knopp saknas

827106

2020-10-18