Kaj Bojesen silverbestick

Kaj Bojesen silverbestick
Kaj Bojesen silverbestick
Kaj Bojesen silverbestick
Kaj Bojesen silverbestick
Kaj Bojesen silverbestick
Kaj Bojesen silverbestick

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KAY BOJESEN, bestick, 19 st., sterlingsilver, modell Grand Prix, design 1938, bestående av: 14 skedar, 2 knivar, 3 gafflar, 2 gafflar endast stämplade 925, de små skedarnas längd ca 11, den längsta gaffeln 16,5 cm, vikt ca 368 g

Bruks och åldersrelaterat slitage

827116

2020-10-21