Bok, Verve 1952
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VERVE, Revue artistique et littéraire, Directeur: Tériade, Vol. VII, nos 27 et 28, Édition de la Revue Paris, 4, Rue Férou, 1952, folio, färg- och andra illustrationer, bl a originallitografier av bl a Georges Braque, Henri Matisse, Fernand Léger, Henri Laurens, Alberto Giacometti, André Masson, Marc Chagall mfl.
Hårt slitage, lösa sidor, ej genomgången, fläckar, revor mm
827221
2020-10-22