Bok, Verve 1952

Bok, Verve 1952
Bok, Verve 1952
Bok, Verve 1952
Bok, Verve 1952
Bok, Verve 1952
Bok, Verve 1952
Bok, Verve 1952
Bok, Verve 1952
Bok, Verve 1952
Bok, Verve 1952
Bok, Verve 1952
Bok, Verve 1952
Bok, Verve 1952
Bok, Verve 1952

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

VERVE, Revue artistique et littéraire, Directeur: Tériade, Vol. VII, nos 27 et 28, Édition de la Revue Paris, 4, Rue Férou, 1952, folio, färg- och andra illustrationer, bl a originallitografier av bl a Georges Braque, Henri Matisse, Fernand Léger, Henri Laurens, Alberto Giacometti, André Masson, Marc Chagall mfl.

Hårt slitage, lösa sidor, ej genomgången, fläckar, revor mm

827221

2020-10-22