Gunnar Nylund vaser

Gunnar Nylund vaser
Gunnar Nylund vaser
Gunnar Nylund vaser
Gunnar Nylund vaser
Gunnar Nylund vaser
Gunnar Nylund vaser
Gunnar Nylund vaser
Gunnar Nylund vaser

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

GUNNAR NYLUND / ASTA STRÖMBERG, vaser 8 st, Strömbergshyttan 1950-60-tal, underfång i lila, brungult, blågrått och grönt, en i klarglas, 4 st signerade Strömberg/Strömbergshyttan och modellnummer, 4 st osignerade, en vas modell "Sharktooth" av Gunnar Nylund, höjd 14,5-34,5 cm

Några med svag invändig beläggning, några med smärre repor

827439

2020-10-25