Gunnar Nylund vaser
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GUNNAR NYLUND / ASTA STRÖMBERG, vaser 8 st, Strömbergshyttan 1950-60-tal, underfång i lila, brungult, blågrått och grönt, en i klarglas, 4 st signerade Strömberg/Strömbergshyttan och modellnummer, 4 st osignerade, en vas modell "Sharktooth" av Gunnar Nylund, höjd 14,5-34,5 cm
Några med svag invändig beläggning, några med smärre repor
827439
2020-10-25